Seen It on the BIG screen by KenR

Seen It on the BIG screen

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Blind Side 3.0/4 3.0/4
2. Avatar 2.5/4 3.0/4
3. Precious: Based on the Novel Push by Sapphire 3.0/4 2.9/4
4. A Christmas Carol (2009) 1.5/4 2.7/4
5. Up in the Air (2009) 1.0/4 2.9/4
6. Fame (2009) 2.0/4 2.0/4
7. Cloudy with a Chance of Meatballs 4.0/4 2.7/4
8. Up (2009) 4.0/4 3.3/4
9. Harry Potter and the Half-Blood Prince 2.0/4 3.0/4
10. Monsters vs. Aliens 3.0/4 2.6/4
11. The Dark Knight 3.0/4 3.4/4
12. Hellboy II: The Golden Army 1.5/4 2.7/4
13. Kung Fu Panda 3.5/4 3.0/4
14. Wanted (2008) 0.5/4 2.7/4
15. The Tale of Despereaux 2.0/4 2.5/4
16. Hancock 2.0/4 2.6/4
17. The Transformers (2007) 3.0/4 2.8/4
18. Sex and the City: The Movie 1.0/4 2.4/4
19. Ratatouille 2.5/4 3.1/4
20. Christine (1983) 2.0/4 2.6/4
21. ET: The Extra-Terrestrial 4.0/4 3.1/4
22. Working Girl (1988) 2.0/4 2.7/4
23. The Bourne Supremacy 3.5/4 3.1/4
24. The Bourne Ultimatum 3.5/4 3.2/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name