movies of 2023 by skater4159

movies of 2023

# Movie Title Rating Overall Add
1. Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves 3.0/4 2.7/4
2. The Shrinking of Treehorn 2.0/4 1.5/4
3. Kraven the Hunter 3.0/4 2.2/4
4. A Quiet Place Part III 2.0/4 2.0/4
5. Ant-Man and the Wasp: Quantumania 3.0/4 2.3/4
6. Indiana Jones and the Dial of Destiny 3.0/4 2.4/4
7. What About Love 3.0/4 2.5/4
8. Blue Beetle 3.0/4 2.4/4
9. Train to Busan ( Busanhaeng ) 3.0/4 3.1/4
10. The Flash (2023) 3.0/4 2.4/4
11. The Marvels 3.0/4 2.5/4
12. John Wick: Chapter 4 3.0/4 3.2/4
13. Legally Blonde 3 2.0/4 2.5/4
14. Mission: Impossible - Dead Reckoning - Part One 3.0/4 3.1/4
15. Aquaman and the Lost Kingdom 3.0/4 1.8/4
16. Haunted Mansion (2023) 3.0/4 2.8/4
17. Harold and the Purple Crayon 3.0/4 1.6/4
18. Distant (2023) 2.0/4 2.0/4
19. Salem's Lot (2024) 3.0/4 2.6/4
20. Barbie 3.0/4 2.6/4
21. Chicken Run: Dawn of the Nugget 3.0/4 2.5/4
22. Guardians of the Galaxy Vol. 3 3.0/4 2.9/4
23. Dune: Part Two 3.0/4 3.2/4
24. Wonka 3.0/4 2.6/4
25. Meg 2: The Trench 3.0/4 2.1/4
26. Oregonda 2.0/4 2.8/4
27. Transformers: Rise of the Beasts 3.0/4 2.2/4
28. Cocaine Bear 3.0/4 2.6/4
29. Scream VI 3.0/4 2.8/4
30. Spider-Man: Across the Spider-Verse 3.0/4 3.1/4
31. 65 3.0/4 2.1/4
32. Shazam! Fury of the Gods 3.0/4 2.5/4
33. The Little Mermaid (2023) 3.0/4 2.3/4
34. Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem 3.0/4 2.9/4
35. The Color Purple (2023) 3.0/4 2.9/4
36. The Super Mario Bros. Movie 3.0/4 2.8/4
37. Oppenheimer 3.0/4 3.5/4
38. Fast X 3.0/4 2.7/4
39. Knock at the Cabin 3.0/4 2.6/4
40. Last Voyage of the Demeter 3.0/4 2.4/4
41. On a Wing and a Prayer 3.0/4 3.0/4
42. A Good Person 3.0/4 2.8/4
43. The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes 3.0/4 2.9/4
44. Insidious: The Red Door 3.0/4 2.0/4
45. Book Club: The Next Chapter 3.0/4 2.5/4
46. Creed III 3.0/4 2.8/4
47. M3GAN 3.0/4 2.6/4
48. Evil Dead Rise 3.0/4 2.9/4
49. The Nun II 3.0/4 2.5/4
50. Are You There God? It's Me, Margaret 3.0/4 3.0/4
51. The Amazing Maurice 3.0/4 2.5/4
52. Strays (2023) 3.0/4 2.1/4
53. Chevalier (2023) 3.0/4 2.7/4
54. A Haunting in Venice 3.0/4 2.7/4
55. House Party (2023) 3.0/4 2.1/4
56. Women Talking 3.0/4 2.6/4
57. Elemental (2023) 3.0/4 2.9/4
58. Plane (2023) 3.0/4 2.4/4
59. The Exorcist: Believer (2023) 3.0/4 1.9/4
60. True Haunting 2.0/4 2.0/4
61. PAW Patrol: The Mighty Movie 3.0/4 3.5/4
62. Magic Mike's Last Dance 3.0/4 2.0/4
63. Christmas Bloody Christmas 3.0/4 2.5/4
64. Missing (2023) 3.0/4 3.0/4
65. Missing (2023) 3.0/4 3.0/4
66. 80 for Brady 3.0/4 2.6/4
67. Inside (2023) 3.0/4 2.8/4
68. The Last Deal 3.0/4 3.0/4
69. Paint (2023) 3.0/4 2.0/4
70. The Devil Conspiracy 3.0/4 2.3/4
71. Skinamarink 3.0/4 2.3/4
72. No Hard Feelings 3.0/4 2.6/4
73. Asteroid City 3.0/4 2.4/4
74. Your Place or Mine (2023) 2.0/4 2.0/4
75. Jesus Revolution 3.0/4 2.2/4
76. Mummies 3.0/4 3.0/4
77. Detective Knight: Independence 3.0/4 1.8/4
78. The Covenant (2023) 3.0/4 3.2/4
79. Renfield 3.0/4 2.5/4
80. Quasi 3.0/4 2.3/4
81. Next Goal Wins (2023) 3.0/4 2.6/4
82. Cassandro 2.0/4 2.5/4
83. Murder Mystery 2 3.0/4 2.6/4
84. The Oath (2023) 3.0/4 3.0/4
85. Maybe I Do 3.0/4 3.0/4
86. Alone at Night 2.0/4 2.0/4
87. There's Something Wrong with the Children 2.0/4 1.8/4
88. Kill Her Goats 3.0/4 3.0/4
89. Beau is Afraid 3.0/4 2.5/4
90. Landscape with Invisible Hand 2.0/4 2.0/4
91. The Year of the Dog (2023) 3.0/4 3.0/4
92. Emily (2023) 3.0/4 2.8/4
93. The Hatchet Weilding Hitchhiker 3.0/4 2.5/4
94. Shotgun Wedding 3.0/4 2.6/4
95. Crater 2.0/4 2.0/4
96. Of an Age 3.0/4 2.7/4
97. Sharper 3.0/4 2.5/4
98. Somebody I Used to Know 3.0/4 1.8/4
99. Polite Society 3.0/4 2.0/4
100. At Midnight 3.0/4 3.0/4
101. Champions (2023) 3.0/4 2.8/4
102. His Only Son 3.0/4 3.0/4
103. Luther: The Fallen Sun 2.0/4 2.0/4
104. Consecration 3.0/4 2.6/4
105. The Boogeyman (2023) 3.0/4 2.3/4
106. We Have a Ghost 3.0/4 2.7/4
107. Left Behind: Rise of the Antichrist 3.0/4 3.0/4
108. Beautiful Disaster 3.0/4 2.0/4
109. Pathaan 3.0/4 2.5/4
110. The Wandering Earth II 3.0/4 1.8/4
111. Infinity Pool 3.0/4 2.6/4
112. Moving On 3.0/4 2.5/4
113. The Deepest Breath 3.0/4 2.8/4
114. My Happy Ending 3.0/4 3.0/4
115. Righteous Thieves 3.0/4 3.0/4
116. You Hurt My Feelings 3.0/4 2.8/4
117. BTS: Yet to Come in Cinemas 3.0/4 3.0/4
118. 20 Minutes 2.0/4 2.0/4
119. Monica 3.0/4 3.0/4
120. Master Gardener 3.0/4 2.1/4
121. Past Lives 3.0/4 3.2/4
122. Spinning Gold 3.0/4 3.0/4
123. About My Father 3.0/4 3.0/4
124. Kandahar (2023) 3.0/4 2.7/4
125. The Machine (2023) 3.0/4 1.8/4
126. Chupa 3.0/4 3.0/4
127. BlackBerry 3.0/4 3.4/4
128. Shooting Stars (2023) 2.0/4 2.0/4
129. Big George Foreman: The Miraculous Story of the Once and Future Heavyweight Champion of the World 3.0/4 3.3/4
130. Peter Pan & Wendy 3.0/4 3.0/4
131. Sisu 3.0/4 3.1/4
132. The Blackening 3.0/4 2.4/4
133. Extraction 2 3.0/4 2.9/4
134. Joy Ride (2023) 3.0/4 2.6/4
135. Paris Memories ( Revoir Paris ) 3.0/4 3.0/4
136. Ruby Gillman, Teenage Kraken 3.0/4 2.5/4
137. Knights of the Zodiac 3.0/4 2.1/4
138. Love Again 3.0/4 2.0/4
139. Hypnotic (2023) 3.0/4 2.1/4
140. It Ain't Over 3.0/4 3.3/4
141. The Mother (2023) 3.0/4 1.5/4
142. Theater Camp 3.0/4 2.9/4
143. Flamin' Hot 3.0/4 2.4/4
144. The Last Rider (2023) 2.0/4 2.0/4
145. Nimona 3.0/4 2.6/4
146. Go West (2023) 3.0/4 3.0/4
147. Cobweb (2023) 3.0/4 2.8/4
148. They Cloned Tyrone 3.0/4 3.1/4
149. The First Slam Dunk 3.0/4 3.0/4
150. Talk to Me (2023) 3.0/4 3.0/4
151. Shrapnel 3.0/4 3.0/4
152. Susie Searches 3.0/4 3.0/4
153. Bobcat Moretti 3.0/4 3.0/4
154. Dreamin' Wild 3.0/4 3.0/4
155. Til Death Do Us Part (2023) 3.0/4 2.8/4
156. Gran Turismo 3.0/4 3.1/4
157. Heart of Stone (2023) 3.0/4 1.9/4
158. Red, White & Royal Blue 2.0/4 1.7/4
159. The Hill (2023) 3.0/4 3.0/4
160. Retribution (2023) 3.0/4 2.0/4
161. Bottoms 3.0/4 2.9/4
162. Golda 3.0/4 2.7/4
163. Vacation Friends 2 3.0/4 2.3/4
164. The Equalizer 3 3.0/4 2.8/4
165. Nandor Fodor and the Talking Mongoose 3.0/4 2.8/4
166. My Big Fat Greek Wedding 3 3.0/4 2.0/4
167. Jawan 3.0/4 3.0/4
168. Self Reliance 3.0/4 3.0/4
169. The Black Demon 3.0/4 1.9/4
170. After Everything (2023) 2.0/4 2.0/4
171. Dumb Money 3.0/4 2.9/4
172. Expend4bles 3.0/4 2.1/4
173. Drive-Away Dolls 3.0/4 2.1/4
174. Aporia 3.0/4 3.0/4
175. Senior Year: Love Never Fails 3.0/4 3.0/4
176. Unseen (2023) 2.0/4 2.0/4
177. Demon Slayer: Kimetsu No Yaiba - To the Swordsmith Village 3.0/4 3.0/4
178. Sanctuary (2023) 3.0/4 2.8/4
179. Carmen (2023) 3.0/4 3.0/4
180. Boston Strangler (2023) 3.0/4 2.6/4
181. The Ritual Killer 2.0/4 2.0/4
182. Smoking Causes Coughing ( Fumer fait tousser ) 3.0/4 2.8/4
183. All Dirt Roads Taste of Salt 3.0/4 3.3/4
184. Earth Mama 3.0/4 3.0/4
185. Sweetwater 3.0/4 3.0/4
186. Somewhere in Queens 3.0/4 3.0/4
187. The Tutor 2.0/4 2.0/4
188. Children of the Corn (2023) 3.0/4 3.0/4
189. Ghosted (2023) 3.0/4 2.5/4
190. Slayers (2022) 3.0/4 2.3/4
191. To Catch a Killer 3.0/4 2.6/4
192. There's No Tomorrow ( Sans lendemain ) 2.0/4 2.0/4
193. School of Magical Animals ( Schule der magischen Tiere, Die ) 3.0/4 3.0/4
194. Tetris 3.0/4 2.3/4
195. The Portable Door 2.0/4 2.0/4
196. Usurpadora, the Musical, La 3.0/4 3.0/4
197. The Tank (2023) 3.0/4 2.3/4
198. Love at First Sight (2023) 2.0/4 2.0/4
199. Padre Pio 3.0/4 3.0/4
200. What's Love Got to Do with It? (2023) 3.0/4 3.0/4
201. Mafia Mamma 3.0/4 2.0/4
202. Fair Play (2023) 3.0/4 2.9/4
203. One Ranger 3.0/4 3.0/4
204. Down Low 2.0/4 2.0/4
205. Flora and Son 2.0/4 2.5/4
206. Birth/Rebirth 3.0/4 2.8/4
207. Chaaw 2.0/4 2.0/4
208. Lights Out (2024) 3.0/4 2.3/4
209. The Secret Kingdom 3.0/4 3.0/4
210. The Wrath of Becky 3.0/4 2.6/4
211. Fool's Paradise (2023) 3.0/4 3.0/4
212. The Holdovers 3.0/4 3.4/4
213. The Pod Generation 2.0/4 2.0/4
214. War Pony 2.0/4 2.0/4
215. The Creator (2023) 3.0/4 2.8/4
216. Problemista 3.0/4 3.0/4
217. The Spanish Dancer 2.0/4 2.0/4
218. Every Body 3.0/4 3.0/4
219. Jules 3.0/4 2.8/4
220. The Miracle Club 2.0/4 2.3/4
221. Pain Hustlers 3.0/4 2.5/4
222. Match Struck 2.0/4 2.0/4
223. Killers of the Flower Moon 3.0/4 3.6/4
224. Simulant 3.0/4 3.0/4
225. White Men Can't Jump (2023) 3.0/4 2.5/4
226. Maggie Moore(s) 3.0/4 2.2/4
227. One True Loves 3.0/4 3.0/4
228. You People 3.0/4 1.5/4
229. Condor's Nest 3.0/4 3.3/4
230. Jung_E 3.0/4 2.5/4
231. Camp Hideout 2.0/4 2.0/4
232. Nefarious 3.0/4 2.8/4
233. Come Out Fighting (2023) 2.0/4 2.0/4
234. Kokomo City 3.0/4 3.0/4
235. The League 3.0/4 3.0/4
236. Shortcomings 3.0/4 2.8/4
237. Leo (2023) 2.0/4 2.7/4
238. Still: A Michael J. Fox Movie 3.0/4 3.0/4
239. Poor Things 3.0/4 3.1/4
240. Blood & Gold 3.0/4 3.0/4
241. Tin & Tina 3.0/4 3.0/4
242. Furies (2023) 3.0/4 3.0/4
243. Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe 3.0/4 3.0/4
244. The Essential Church 3.0/4 3.0/4
245. Black Ice 3.0/4 3.0/4
246. The Blind (2023) 3.0/4 3.0/4
247. The Flood (2023) 3.0/4 3.5/4
248. Heir of the Witch 3.0/4 3.0/4
249. The Persian Version 3.0/4 3.0/4
250. Psycho-Pass: Providence 3.0/4 3.0/4
251. Pretending I'm a Superman: The Tony Hawk Video Game Story 3.0/4 3.0/4
252. True Spirit 3.0/4 3.0/4
253. Finestkind 3.0/4 3.0/4
254. A Little Prayer 3.0/4 3.0/4
255. The Underdogg 2.0/4 2.0/4
256. Robots (2023) 3.0/4 3.0/4
257. Sometimes I Think About Dying 3.0/4 2.0/4
258. Five Nights at Freddy's 3.0/4 2.4/4
259. The Lesson (2023) 3.0/4 2.8/4
260. Malibu Horror Story 3.0/4 3.0/4
261. She Came to Me 3.0/4 3.0/4
262. Ordinary Angels 3.0/4 3.1/4
263. Radical 3.0/4 3.0/4
264. Sight (2024) 3.0/4 3.0/4
265. Among the Living (2022) 2.0/4 1.5/4
266. Destination NBA: A G League Odyssey 2.0/4 2.0/4
267. It Lives Inside 3.0/4 2.6/4
268. On Fire 2.0/4 2.0/4
269. Trolls Band Together 3.0/4 2.5/4
270. Bird Box: Barcelona 3.0/4 1.8/4
271. God is a Bullet 3.0/4 2.3/4
272. Back on the Strip 3.0/4 3.0/4
273. Slotherhouse 3.0/4 2.3/4
274. Carlos (2023) 2.0/4 2.0/4
275. Leave the World Behind (2023) 3.0/4 2.6/4
276. Hidden Strike 3.0/4 2.5/4
277. American Fiction 3.0/4 3.3/4
278. Bloodthirst 3.0/4 3.5/4
279. My Animal 3.0/4 3.0/4
280. The Pigeon Tunnel 2.0/4 2.0/4
281. Spy Kids: Armageddon 3.0/4 3.5/4
282. Founders Day 3.0/4 3.0/4
283. Journey to Bethlehem 3.0/4 3.0/4
284. The Kill Room 3.0/4 3.0/4
285. The Wonderful Story of Henry Sugar 3.0/4 3.3/4
286. Goldfish (2023) 3.5/4 3.5/4
287. I Can N/A N/A
288. What Happens Later 3.0/4 3.0/4
289. Priscilla 3.0/4 2.9/4
290. Before the Sunset 3.0/4 3.0/4
291. Story Ave 3.0/4 3.0/4
292. Napoleon (2023) 3.0/4 2.6/4
293. Dream Scenario 3.0/4 2.9/4
294. Maestro (2023) 3.0/4 2.8/4
295. Saltburn 3.0/4 3.0/4
296. The Burial (2023) 3.0/4 3.1/4
297. Taylor Swift: The Eras Tour N/A N/A
298. Anatomy of a Fall ( Anatomie d'une chute ) 3.0/4 3.2/4
299. In the Fire 3.0/4 3.0/4
300. Renaissance: A Film by Beyoncé 3.0/4 3.0/4
301. The Bikeriders 3.0/4 2.6/4
302. Candy Cane Lane 3.0/4 2.3/4
303. Godzilla Minus One ( Gojira -1.0 ) 3.0/4 3.4/4
304. Soul Mates 3.0/4 3.0/4
305. The Other Zoey 3.0/4 3.0/4
306. Magazine Dreams 3.0/4 3.0/4
307. The Zone of Interest 3.0/4 3.1/4
308. Freelance 3.0/4 3.0/4
309. Inspector Sun and the Curse of the Black Widow 3.0/4 3.5/4
310. Saw X 3.0/4 2.8/4
311. After Death (2023) 3.0/4 3.0/4
312. Four Daughters ( filles d'Olfa, Les ) 3.0/4 3.0/4
313. Suitable Flesh 3.0/4 3.0/4
314. Rustin 3.0/4 2.8/4
315. Sly 2.0/4 2.8/4
316. Anyone But You 3.0/4 3.1/4
317. The Iron Claw 3.0/4 3.2/4
318. All of Us Strangers 3.0/4 2.9/4
319. A Minecraft Movie 3.0/4 1.7/4
320. The Beekeeper (2024) 3.0/4 2.8/4
321. Silent Night (2023) 3.0/4 2.9/4
322. Aftershock (2013) 3.0/4 1.9/4
323. The Nightingale (2027) 2.0/4 2.0/4
324. White Bird 3.0/4 3.0/4
325. Bob Marley: One Love 3.0/4 2.4/4
326. The Windigo 3.0/4 3.0/4
327. Coffee Table, The ( mesita del comedor, La ) 3.0/4 2.7/4
328. Common Ground (2023) 3.0/4 3.0/4
329. Foe 3.0/4 3.0/4
330. Blackout (2023) 3.0/4 2.5/4
331. Creepypasta 2.0/4 2.0/4
332. The Man from Rome 3.0/4 3.0/4
333. Piaffe 3.0/4 3.0/4
334. Please Don't Destroy: The Treasure of Foggy Mountain 3.0/4 3.0/4
335. Remembering Gene Wilder 3.0/4 3.3/4
336. Little Dixie 3.0/4 3.0/4
337. May December 3.0/4 3.2/4
338. Society of the Snow ( sociedad de la nieve, La ) 3.0/4 3.2/4
339. When Evil Lurks ( Cuando acecha la maldad ) 3.0/4 3.3/4
340. Boy and the Heron, The ( Kimitachi wa dô ikiru ka ) 3.0/4 3.0/4
341. Passages (2023) 3.0/4 3.4/4
342. Perfect Days (2023) 3.0/4 3.1/4
343. Terrifier 3 3.0/4 3.3/4
344. 57 Seconds 3.0/4 3.0/4
345. Big Shark 3.0/4 3.0/4
346. Ballerina (2023) 3.0/4 3.0/4
347. Outlaw Johnny Black 3.0/4 2.8/4
348. Island Escape 2.0/4 1.5/4
349. Never Let Go (2024) 3.0/4 2.8/4
350. Assassin Club 3.0/4 2.5/4
351. Night Shift (2024) 3.0/4 2.8/4
352. The Boys in the Boat 3.0/4 2.7/4
353. Albert Brooks: Defending My Life 3.0/4 3.0/4
354. Reptile (2023) 3.0/4 2.3/4
355. The Lake 2.0/4 1.8/4
356. Zom 100: Bucket List of the Dead ( Zom 100: Zombie ni Naru made ni Shitai 100 no Koto ) 3.0/4 2.5/4
357. The Black Book (2023) 3.0/4 2.5/4
358. Zombie Town (2023) 3.0/4 2.0/4
359. No One Will Save You 3.0/4 2.6/4
360. Resident Evil: Death Island 3.0/4 2.2/4
361. The Royal Hotel 3.0/4 2.9/4
362. The Retirement Plan 3.0/4 2.8/4
363. Wish (2023) 3.0/4 2.8/4
364. Quiz Lady 3.0/4 3.0/4
365. Ferrari 3.0/4 2.8/4
366. You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah 3.0/4 2.9/4
367. El Conde 3.0/4 2.4/4
368. Family Switch 2.0/4 2.2/4
369. Nyad 3.0/4 2.8/4
370. It's a Wonderful Knife 3.0/4 2.7/4
371. Run Rabbit Run 2.0/4 2.3/4
372. Crime is Mine, The ( Mon Crime ) 3.0/4 2.7/4
373. David Holmes: The Boy Who Lived 3.0/4 3.3/4
374. American Symphony 2.0/4 2.8/4
375. Teachers' Lounge, The ( Das Lehrerzimmer ) 3.0/4 3.3/4
376. Memory (2023) 3.0/4 3.3/4
377. Warhorse One 3.0/4 3.3/4
378. Three Musketeers - Part I: D'Artagnan, The ( trois mousquetaires: D'Artagnan, Les ) 3.0/4 3.0/4
379. Conference, The ( Konferensen ) 2.0/4 2.0/4
380. Freud's Last Session 3.0/4 3.3/4
381. The New Boy 3.0/4 3.0/4
382. The Caine Mutiny Court-Martial 3.0/4 3.0/4
383. The Invisible Raptor 3.0/4 2.3/4
384. Perpetrator 3.0/4 3.5/4
385. Plight 3.0/4 3.0/4
386. The Only Girl in the Orchestra 2.0/4 2.0/4
387. We Are Zombies 3.0/4 3.0/4
388. Bolt from the Blue 2.0/4 2.0/4
389. Maya (2023) 3.0/4 3.0/4
390. Robot Dreams 3.0/4 3.0/4
391. Brooklyn 45 3.0/4 3.0/4
392. Azrael 3.0/4 2.8/4
393. Escaping Ohio 3.0/4 3.0/4
394. Piglady 3.0/4 3.0/4
395. Did I? 2.0/4 2.0/4
396. Silver and the Book of Dreams ( Silber und das Buch der Träume ) 3.0/4 3.0/4
397. Jagged Mind 3.0/4 3.0/4
398. Batman: The Doom that Came to Gotham 2.0/4 2.0/4
399. The Man in the White Van 3.0/4 3.0/4
400. Totem ( Tótem ) 3.0/4 3.0/4
401. Look Into My Eyes 3.0/4 3.0/4
402. La Chimera 3.0/4 3.0/4
403. The Accidental Getaway Driver 3.0/4 3.0/4
404. Brothers After War 3.0/4 3.0/4
405. Gangnam Zombie 3.0/4 3.0/4
406. Sour Party 3.0/4 3.0/4
407. Satan Wants You 3.0/4 3.0/4
408. Manodrom 3.0/4 3.0/4
409. Lousy Carter 3.0/4 3.0/4
410. Silver Haze 3.0/4 3.0/4
411. Freddy's Fridays 2.0/4 2.0/4
412. Another Mother aka Stalked by My Husband's Ex 2.0/4 3.0/4
413. Fast Charlie 3.0/4 2.5/4
414. Unicorns (2023) 3.0/4 3.0/4
415. Amityville Shark House 2.0/4 3.3/4
416. The Marsh King's Daughter 3.0/4 3.1/4
417. Mister Organ 3.0/4 3.0/4
418. Monster Grizzly 2.0/4 3.0/4
419. Attack of the Meth Gator ( Methgator ) 2.0/4 3.0/4
420. Alice and the Vampire Queen 2.0/4 2.0/4
421. Murdercise 3.0/4 3.0/4
422. XXX-mas 3.0/4 3.0/4
423. Baby Blue (2023) 2.0/4 2.0/4
424. Serpentine 3.0/4 3.0/4
425. Gods of the Deep 2.0/4 2.0/4
426. Twas the Night (2023) 3.0/4 3.0/4
427. A Little White Lie (2023) 3.0/4 3.0/4
428. Hunt Her, Kill Her 3.0/4 3.0/4
429. A Thousand and One 3.0/4 3.0/4
430. The Pope's Exorcist 3.0/4 2.4/4
431. The Killer (2023) 3.0/4 3.1/4
432. Viking Wolf ( Vikingulven ) 3.0/4 2.5/4
433. The Starling Girl 3.0/4 3.0/4
434. Suzume ( Suzume no tojimari ) 3.0/4 3.0/4
435. The Collective 3.0/4 3.0/4
436. The Out-Laws 3.0/4 1.6/4
437. Origin of Evil, The ( origine du mal, L' ) 3.0/4 3.0/4
438. A Million Miles Away 3.0/4 3.0/4
439. The Unknown Country 3.0/4 3.0/4
440. The Good Mother (2023) 3.0/4 3.0/4
441. Fremont 3.0/4 3.0/4
442. Scrapper 3.0/4 3.0/4
443. Amerikatsi 3.0/4 3.0/4
444. immensità, L' 3.0/4 3.0/4
445. Pet Sematary: Bloodlines 3.0/4 2.3/4
446. Shayda 3.0/4 3.0/4
447. The Canterville Ghost (2023) 3.0/4 3.0/4
448. The Duel (2023) 3.0/4 3.0/4
449. The Young Wife 2.0/4 2.0/4
450. Fitting In 3.0/4 3.0/4
451. Your Lucky Day 3.0/4 3.0/4
452. Dicks: The Musical 3.0/4 2.0/4
453. Alan and the Rulers of the Air 3.0/4 3.0/4
454. There's Something in the Barn 3.0/4 2.3/4
455. Totally Killer 3.0/4 3.0/4
456. Our Son 2.0/4 2.0/4
457. Stamped from the Beginning 2.0/4 2.0/4
458. They Shot the Piano Player 3.0/4 3.0/4
459. The Disappearance of Shere Hite 2.0/4 2.0/4
460. How the Gringo Stole Christmas 3.0/4 3.0/4
461. The Unbreakable Bunch 2.0/4 2.5/4
462. Ezra 3.0/4 3.0/4
463. Holiday Twist 3.0/4 3.0/4
464. Rumble Through the Dark 3.0/4 3.0/4
465. Sitting Duck, The ( syndicaliste, La ) 3.0/4 3.0/4
466. Tiger 3 3.0/4 3.0/4
467. Cold Copy 2.0/4 2.0/4
468. Downtown Owl 2.0/4 2.0/4
469. Occupied City 3.0/4 3.0/4
470. Day Zero (2023) 2.0/4 1.8/4
471. Surrounded 3.0/4 3.0/4
472. Breakwater 3.0/4 3.0/4
473. Deep Sea ( Shen hai ) 3.0/4 3.0/4
474. Diary of a Wimpy Kid Christmas: Cabin Fever 3.0/4 3.0/4
475. M&A 3.0/4 3.0/4
476. The Shift (2023) 3.0/4 3.0/4
477. Touch the Water 3.0/4 3.0/4
478. A Disturbance in the Force 2.0/4 2.0/4
479. Blood for Dust 3.0/4 3.0/4
480. The Piper (2023) 2.0/4 2.0/4
481. Riddle of Fire 3.0/4 3.0/4
482. Some Other Woman 3.0/4 3.0/4
483. Nowhere (2023) 3.0/4 2.8/4
484. Eileen 3.0/4 3.0/4
485. The End We Start From 3.0/4 3.0/4
486. Peasants, The ( Chlopi ) 3.0/4 3.0/4
487. Place of Bones 2.0/4 2.0/4
488. Desperation Road 3.0/4 3.0/4
489. Afire ( Roter Himmel ) 3.0/4 3.0/4
490. Popular Theory 3.0/4 3.0/4
491. Weak Layers 3.0/4 3.0/4
492. Waitress: The Musical 3.0/4 3.0/4
493. Titanic: The Musical 3.0/4 3.0/4
494. Scout's Honor: The Secret Files of the Boy Scouts of America 3.0/4 3.0/4
495. Concrete Utopia ( Konkeuriteu yutopia ) 3.0/4 3.0/4
496. EXmas 3.0/4 2.8/4
497. The Long Game 3.0/4 3.0/4
498. The Family Plan 3.0/4 2.5/4
499. Cat Person 3.0/4 3.0/4
500. Monolith (2023) 3.0/4 1.8/4
501. We Grown Now 2.0/4 2.0/4
502. Curry & Cyanide: The Jolly Joseph Case 3.0/4 3.0/4
503. Hell Camp: Teen Nightmare 3.0/4 3.0/4
504. Ice Cold: Murder, Coffee and Jessica Wongso 3.0/4 3.0/4
505. Missing: The Lucie Blackman Case ( Keishichô sôsaikka rûshî burakku man jiken ) 2.0/4 2.0/4
506. Take Care of Maya 3.0/4 3.0/4
507. The Devil on Trial 3.0/4 3.0/4
508. Good Burger 2 3.0/4 3.0/4
509. Hell House LLC Origins: The Carmichael Manor 3.0/4 3.0/4
510. National Anthem 3.0/4 3.0/4
511. Operation Napoleon 3.0/4 3.0/4
512. The Monkey King (2023) 3.0/4 3.0/4
513. The Re-Education of Molly Singer 3.0/4 3.0/4
514. Strange Way of Life ( Extraña forma de vida ) 3.0/4 3.0/4
515. All Up in the Biz 3.0/4 3.0/4
516. The Price We Pay 2.0/4 2.0/4
517. You Can Call Me Bill 3.0/4 3.0/4
518. Fallen Leaves ( Kuolleet lehdet ) 3.0/4 3.0/4
519. Inshallah a Boy ( Inshallah walad ) 3.0/4 3.0/4
520. V/H/S/85 3.0/4 3.0/4
521. Roundup: No Way Out, The ( Beomjoidosi 3 ) 3.0/4 3.0/4
522. Butterfly Tale 3.0/4 3.0/4
523. Villains Incorporated 3.0/4 3.0/4
524. Love is in the Air (2023) 3.0/4 3.0/4
525. Sniper: G.R.I.T. - Global Response & Intelligence Team 3.0/4 3.0/4
526. Boudica: Queen of War 2.0/4 2.0/4
527. End of the Rope 3.0/4 3.0/4
528. The Pill Pounder 2.0/4 2.0/4
529. The Domino Revival 3.0/4 3.0/4
530. Mountain Queen: The Summits of Lhakpa Sherpa 3.0/4 3.0/4
531. Fancy Dance (2023) 2.0/4 2.0/4
532. War of the Worlds: The Attack 2.0/4 2.0/4
533. Dashing Through the Snow 3.0/4 3.0/4
534. Walden 2.0/4 2.0/4
535. The Last Video Store 2.0/4 2.0/4
536. My Neighbor Adolf 3.0/4 3.0/4
537. Evil Bong 888: Infinity High 2.0/4 3.0/4
538. Fish Piss 2.0/4 3.3/4
539. Mary Had a Little Lamb 2.0/4 2.0/4
540. Three Blind Mice (2023) 2.0/4 2.0/4
541. Mutilator 2 3.0/4 3.5/4
542. Herd (2023) 3.0/4 2.0/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name